Dobrý deň, mám problém s pravým ramenom. Po 3 vykĺbeniach som absolvoval artroskopickú operáciu (pla

6 Počet odpovědí:
Dobrý deň, mám problém s pravým ramenom. Po 3 vykĺbeniach som absolvoval artroskopickú operáciu (plastika kloubu dle Bankarta s použitím 3 kotviček Jugerknott). 7 mesiacov po operácii bolo všetko ok. Rameno som zaťažoval pri bežných činnostiach, bez problémov si poradilo s badmintonom, bowlingom a dokonca aj jemnejším pádom na lyžiach. Po pošmyknutí sa a následnom páde na parkovisku sa ale znovu vykĺbilo (luxatio subcoracoidea). O 4 týždne po tomto poslednom úraze mám naplánovanú lyžovačku. Bolo by možné toto rameno posilniť tejpovaním pred odchodom na spomínanú dovolenku? Ďakujem a prajem pekný deň. Matej
Dobrý den, děkuji za dotaz a podrobný popis Vašeho problému. Rameno se určitě tejpováním krátkodobě zpevnit dá, klidně se před odjezdem ozvěte a rameno zafixujeme. S pozdravem Švarcová