Dobrý deň, mám problém s pravým ramenom. Po 3 vykĺbeniach som absolvoval artroskopickú operáciu (plastika kloubu dle Bankarta s použitím 3 kotviček Jugerknott). 7 mesiacov po operácii bolo všetko ok. Rameno som zaťažoval pri bežných činnostiach, bez problémov si poradilo s badmintonom, bowlingom a dokonca aj jemnejším pádom na lyžiach. Po pošmyknutí sa a následnom páde na parkovisku sa ale znovu vykĺbilo (luxatio subcoracoidea). O 4 týždne po tomto poslednom úraze mám naplánovanú lyžovačku. Bolo by možné toto rameno posilniť tejpovaním pred odchodom na spomínanú dovolenku? Ďakujem a prajem pekný deň. Matej
Dobrý den, děkuji za dotaz a podrobný popis Vašeho problému. Rameno se určitě tejpováním krátkodobě zpevnit dá, klidně se před odjezdem ozvěte a rameno zafixujeme. S pozdravem Švarcová

Dobrý den, profesionálně provedený tejping Vám se stabilizací ramene určitě pomůže. Nicméně je potřeba tejping nakombinovat i s pohybovou terapií, která Vám rameno zastabilizuje, resp. uvolní přetížené svaly. V případě zájmu mi napiště Vaše bydliště a pokusím se Vám poradit co nejlepšího fyzioterapeuta ve Vašem okolí. S pozdravem Mgr. Šenkýř
Dobrý den, rameno by potřebovalo stabilizovat (zpevnit a osvalit) nejen kineziotejpem, ale i cvičením a tzv. centrací ramene. Doporučuji před dovolenou více návštěv u fyzioterapeuta, nejen tejp, ať nemáte strach z pádu. Hezký den.
děkuji za dotaz. Podle toho co popisujete se operace povedla. Správně nalepený Kinesiotape by pro zpevnění pomohl. Určitě by jsme se na to mohli podívat. Napište mi prosím rovnou na můj mail mi.peroutka zavináč seznam.cz
Momentálně čerpám dovolenou, v ordinaci budu po Novém roce.

Pěkný den,

M. Peroutka
Dobrý den Matěji,
z dlouhodobého hlediska je potřeba rameno stabilizovat aktivně svaly, aby se luxace neopakovaly.
Jinak je ale žádoucí pro některé aktivity rameno stabilizovat i zevně. Kineziotaping je většinou nejlepší volba.
Není problém, objednejte se a rameno před cestou zatejpuji. Jen se prosím předem objednejte online na re-forma.cz nebo mi zavolejte, kontakt též na webu a domluvíme termín.
S pozdravem,
Petra Krtičková
Dobrý den Matěji, rameno zatejpovat jde. Nevím, kdy jedete na tu lyžovačku, takže pokud byste nenašel vhodný termín v mém kalendáři, můžete mi zkusit napsat sms a něco vymyslíme. Tejp ramene nezabere tolik času, takže Vás případně můžu někam přidat navíc.