Dobrý den.
Mám plombu již několik let na osmičce zubu v pravo dole. Již pár dní mne začal bolet. Léky pomalu přestávají účinkovat. Myslíte, že se musí trhat, nebo postačí vyčistit a "přeplombovat"? Pokud ano, jaká je cena tohoto zákroku? Děkuji. Honza
Dobrý den,
pokud je bolest taková, že ji již lze špatně tlumit klasickými analgetiky, jedná se s velkou pravděpodobností o zánět dřeně zubu, či zánět kosti kolem špičky kořene zubu. V obou případech je pro zachování zubu jako definitivní ošetření nutné provést ošetření kořenových kanálků. Zákrok to je náročnější. Cena se liší podle použitých technologií, množství kanálků v zubu, stavu korunky zubu atd... cca 5-10 tisíc korun. Záleží ale i na pracovišti. Jelikož je u osmiček úspěšnost tohoto ošetření zpravidla nižší než u ostatních zubů a zub bývá v ústech často bez významu, volí se často extrakce (vytržení), hrazená pojišťovnou.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.