Dobrý den mám dotaz našli my cystu na vaječníku 30 milimetrů a mám jít na operaci a docela se bojím že už nikdy nebudu mít děti snažím se už 10 let a pořád to nejde a jsem ztoho nešťastná tak nevím co mám dělat děkuji za odpověď
Jiří Zahrádka
Jiří Zahrádka
gynekolog
Ústí nad Labem
Také dobrý den! Cysta znamená česky váček. Na vaječnících se cysty tvoří zcela přirozeně - drobné váčky bývají známkou ovulace /uvolňování vajíček/. Cysta o průměru 30 mm nic neznamená, obvykle s další menstruací zmizí - takové malé váčky neškodí a nejsou důvodem k operaci. Ani nevedou k neplodnosti. Pokud se snažíte 10 let otěhotnět a Váš pan gynekolog na to nereaguje (což bych se moc divil!), vyhledejte v blízkosti vašeho bydliště tzv. CENTRUM ASISTOVANÉ REPRODUKCE, kde Vás i partnera důkladně vyšetří a navrhnou další postup. Tato porada je bezplatná a nepotřebujete doporučení od svého gynekologa. Nevylučuji však, že Vám nabídnou možnost IVF = tzv. dítěte ze zkumavky, z Vašich vajíček a spermií partnera. Za to se pak už platí. Avšak chcete dítě? Nebo ne? Zkuste to tak, jak Vám radím. Po 10 letech snažení už není na co čekat!!! Držím palce! (1.8.2019)

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se