Dobrý den, mám diagnózu - snížený výkon žilní pumpy. Trpím pocitem těžkých nohou, otoky kotníků. Nos

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám diagnózu - snížený výkon žilní pumpy. Trpím pocitem těžkých nohou, otoky kotníků. Nosím kompresní punčochy a beru Detralex. Žádala jsem cévního lékaře o předepsání lymfatické masáže nohou, ale tvrdí, že je to zbytečné a pomůže mi to jen na chvíli a odmítl mi předpis vystavit. To samozřejmě vím, že by mi to nepomohlo trvale, ale i krátká doba by pro mě byla postačující. Mohu požádat i jiného lékaře o předpis na pojišťovnu? Je mi 71 let a hradit si tuto proceduru je pro mě finančně náročné. Děkuji za odpověď.
Dobry den. Mela byste predtim absolvovat vysetreni na oddeleni nuklearni mediciny, takzvanou lymfoscintigrafii dolnich koncetin, kde by se vysetrilo, zda je mizni transport snizeny a pak by tedy byly lymfodrenaze spravne indikovane. Zadanku Vam muze napsat i prakticky lekar.