Dobrý den, mám bolesti v oblasti třísel kyčlí až do stehne to jde a nemůžu např.dělat cvik nůžky na

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám bolesti v oblasti třísel kyčlí až do stehne to jde a nemůžu např.dělat cvik nůžky na břišní svaly nemůžu běžet jak rychle umím bolí mě to když si nasazuju ponožky nebo nandavám boty či vstávám z postele.moc děkuji.
Dobrý den,nepíšete kolik vám je let, jaké jsou vaše pohybové aktivity, zad bylo udělané RTG kyčlí. Bolesti v tříslech mohou mít různou příčinu - může se jednat o počínající artrozu kyčelního kloubu, úponové bolesti, častá bývá projekce bolesti do třísel v případě blokády křížokyčelního skloubení (SI kloub). Jinak cvik nůžky není zrovna ideální k posílení břišních svalů, uplatňují se při něm více ohybače kyčlí ev. vzpřimovače bederní páteře, tento cvik může být v případě potíží s páteří či kyčlí spíše kontraproduktivní. Doporučuji vyšetření kyčlí ortopedem a návštěvu fyzioterapie, kde vás naučí vhodné cviky pro Vaše problémy. S pozdravem Bc. Markéta Zahajská