Dobrý den, mám 5 letého syna, kterého již rok trápí tzv. "psychogenní zácpa". S přechodem z plen na

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám 5 letého syna, kterého již rok trápí tzv. "psychogenní zácpa". S přechodem z plen na nočník měl sice problém, ale pak se nám jej podařilo překonat. Do školky začal chodit už ve 2 letech. Po školkové stravě začal trpět běžnou zácpou, která pak po přemístění do jiného předškolního zařízení odezněla a místo ní se objevila zácpa psychická. Syn dokáže zadržovat stolici i více než týden, nepomáhají domluvy, odměny, nic, zkrátka to nejde po dobrém ani po zlém. Pravidelně navštěvujeme gastroenterologickou poradnu, ale tam, vyjma projímadla, jsme jinou radu nedostali. Jedna paní psycholožka nám řekla, že v krajním případě je možné dítě bez matky umístit do nemocnice a tam jej samotné učit vyprazdňovat, s čímž absolutně nesouhlasím. Poradíte prosím. Děkuji Lucie
Dobrý den,
už několikrát ve své praxi jsem se s tímto problémem setkala( i velmi vážným průběhem - dítě docházelo 1x týdně na klistýr) . Je potřeba s dítětem pracovat psychoterapeutický, také je nutné pracovat s celou rodinou a změnit určité návyky a přístupy. Porozhlídněte se po nějaké psychoterapeutické ordinaci, dětský psychoterapeut, rodinný psychoterapeut. Jde to řešit :-)