Dobrý den, mám 20let a mám vnější hemeroidy již delší dobu, asi v 15 letech jsem si do začal uvědomo

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám 20let a mám vnější hemeroidy již delší dobu, asi v 15 letech jsem si do začal uvědomovat že něco mám protože doktoři to neřešili. Trpěl jsem zácpami od malička. Naštěstí se mi to zlepšilo a zácpu mívám nyní velice zřídka ale hemeroidy bohužel zůstávají stále. Muj gastrolog mi řekl že nemám hemeroidy tak rozšířené a že nevadí pokud pár krat mívám krev ve stolici. Jenže podle mne to normálně není a chci se jich zbavit úplně. Mazal jsem je různými mastmi, zkoušel koupel v dubové kůře ale nikdy to nezmizelo úplně. Momentálně chci vyzkoušet Detralex ale nevím jestli bude mít účinek a jak bych ho měl dávkovat jelikož nemám hemeroidy velké, jde o první stádium, myslim. Další problém je ten že teď mám partnera mívám s nim anál a zdá se že mi to dráždí a zvětšuje hemeroidy, může to být způsobeno sexem Ačkoliv používáme hodně lubrikantu? Prosim o radu jak se toho zbavit, nejprve spíše mastmi a tabletkami. Později pokud je třeba i jinou cestou.
Děkuji pěkně za odpověď a pomoc.
Dobrý den,
doporučuji jednoznačně Vám navštívit proktologa a nechat se vyšetřit.
Dle Vašeho laického popisu nelze rozhodnout ,zda se jedná o hemoroidy zevní, či vyhřezávající hemoroidy vnitřní, či jen výrůstky na okraji konečníku- pliky anální.Až dle přesné diagnozy je možno volit léčebný postup. Samozřejmě, že anální styk, přispívá ke dráždění konečníku a může způsobovat obtíže.
Pokud budete aplikovat dubovou kůru v gelu místně, nic nezkazíte.
MUDr. Zbyněk Dvořák
Proktologicko-chirurgická ordinace
Senovážné nám. 22, Praha 1