Dobrý den, má maminka již 6. rokem chodí na dialýzu a během této doby se jí vyskytlo nesčetně potíží

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, má maminka již 6. rokem chodí na dialýzu a během této doby se jí vyskytlo nesčetně potíží a bolestí. Aktuálním strašákem pro nás je, že se jí již nějakou dobu ucpávají cévy u dolních končetin - již byla na operaci nohou a velmi se jí to zlepšilo. Po určité době se to ale znovu zhoršilo, a to až do toho bodu kdy opravdu není schopna ujít ani pár metrů. Byla tedy objednaná na by-pass který jí měli udělat a tím situaci odlehčit. Operaci ale doktor nebyl schopen dokončit z důvodu ucpaných tepen a bylo jí řečeno, že bohužel se s tím už nedá nic dělat a že si má hlídat prsty u nohou. Velmi se obávám toho, že by o nohy mohla přijít. Opravdu tu není žádné jiné východisko, jakým způsobem tyto cévy/tepny zprůchodnit? Děkuji
Tohle je otázka pro specialistu cévního chirurga.