Dobrý den, lze prosím Vás po domácku nějak odstranit výrustky na krku - fybromy? Na internetu se pí

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
lze prosím Vás po domácku nějak odstranit výrustky na krku - fybromy? Na internetu se píše např. o omotání vlasem, že fybrom poté odpadne. Je to bezpečné?
Moc děkuji.
Dobrý den,

za našich babiček se tyto útvarky podvazovaly, čímž nekrotizovaly a odpadly. Dnes se dají i mnohočetné fibromky vyšešit u lékaře během pár minut, případné krvácení se zastaví koagulací, v případě většího fibromu pak postačí malý stýžek. Nedoporučovala bych tedy pouštět se do toho sám. Útvar také nemusíte zachytit celý a pak zůstane výstupek, který už stejně podvázat nepůjde. Zdraví, Dr. Stratilová