Dobrý den, kvůli preventivnímu vyšetření (opakované záněty močových cest) jsem navštívil venerologic

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, kvůli preventivnímu vyšetření (opakované záněty močových cest) jsem navštívil venerologickou ambulanci jedné pražské nemocnice. Byl jsem odeslán na WC oddělení pro vzorek moči. Moč jsem nakonec neodebral, pouze zcela oblečený zvedl prkénko s použitím toaletního papíru a pak si umyl ruce. Je možné, aby na se dávkovači mýdla (jediné, na co jsem sahal přímo) zrovna na tomto oddělení tržely bakterie, kterými se člověk může nakazit? Bohužel jsem měl vysušené, místy lehce popraskané ruce (z antibakteriálního mýdla). Pokud by se mi bakterie dostaly přímo do ranek, dají se otestovat klasickými testy?
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Dle mého názoru je způsob nákazy , který popisuje, téměř nulový. Musela by být splněna velká souhra náhod zdravotních a časových, aby k tomu mohlo dojít. Osobně se domnívám, že jste ničím nenakazil a případné testy kůže nejsou vůbec na místě a budou absolutně nerelevantní.
S pozdravem Dr. Novotná