Dobry den,jsme s partnerem 15 let.mame spolu 3leteho chlapecka.partner mel vzdy kladny vztah k alkoh

3 Počet odpovědí:
Dobry den,jsme s partnerem 15 let.mame spolu 3leteho chlapecka.partner mel vzdy kladny vztah k alkoholu,ale od te doby co se maly narodil je to jeste horsi.porad mi opakuje,ze je chyba i na moji strane.chtela bych se zeptat zda to vubec resit pres psychologa?dekuji vam
Dobrý den,
z Vašeho dotazu mi není zcela jasné, co přesně chcete "řešit přes psychologa". Zda máte na mysli partnerovo pití, svou situaci nebo snad váš partnerský vztah. Budu vycházet z toho, že nyní hledáte pomoc pro sebe a doporučil bych Vám ze všeho nejdříve vyhledat psychologa pro Vás samotnou, abyste mohli společně zmapovat Vaši situaci a poradit se, jaké máte možnosti. Soužití se závislým partnerem je těžké a není dobré s tímto problémem zůstávat sama. Písemná odpověď na stručný dotaz není dostačující pro řešení takového problému. Objednat se můžete k psychologovi dle vlastního výběru, problematika závislostí se ve většině ambulancí či poradnách řeší velice často. V Brně navíc působí několik organizací, které se specificky zabývají problematikou závilostí, jsou to:
- A Kluby
- Podané ruce, Terapeutické centrum
- Renadi

Kontakty na tyto organizace najdete snadno ve vyhledávači. Ještě doplním, že u závislých lidí je velice časté obviňování okolí. Pokud Vás tedy partner obviňuje z toho, že to Vy můžete za jeho pití, zkuste si to nebrat osobně - bývá to prostě součástí onemocnění závislostí. A nepřijímejte za partnera zodpovědnost: např. se tedy o něj nestarejte, když má kocovinu, nežehlete jeho průšvihy v práci apod.
Přeji Vám hodně sil!