Dobrý den, jsem zoufalá, odstěhovala jsem se synem od manžela, rozchod proběhl v klidu, ale náš syn

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, jsem zoufalá, odstěhovala jsem se synem od manžela, rozchod proběhl v klidu, ale náš syn 11 se chová jinak, nespolupracuje, je agresivní, neposlouchá, nevíme si s ním rady, vím, že je nešťastný, ale nemůžu se mu podřizovat, začíná mít i negativní myšlenky a je zlý. Prosím o radu děkuji předem za odpověď
Ano je to ta jedna z nejtěžších životních situací dítěte, je jedno jak rozchod probíhá, pro dítě v jakémkoliv věku je to vždy absolutní narušení pocitu bezpečí, jistoty a řádu. A velmi pomáhá, když si o tom dítě může promluvit s člověkem, kterému důvěřuje, ale není vztahově spjatý s rodinou. Někoho, kdo mu pomůže od ventilovat strachy, nejistoty a nesměřovat k možnostem. Agrese a negativní myšlenky jsou obranou před bezradností.