Dobry den, jsem rocnik 1987 a sla jsem k lekarce na preockovani proti tetanu, na kterem jsem byla na

2 Počet odpovědí:
Dobry den, jsem rocnik 1987 a sla jsem k lekarce na preockovani proti tetanu, na kterem jsem byla naposled na zakladni skole, sestricka mi sdelila, ze budu muset po tolika letech na 3 davky, s kterymi jsem i pocitala, protoze je to asi 17 let od ockovani, nicmene lekarka ji rekla, ze mi staci jen jedna a zrovna mi ji aplikovali. Porad mi to vrta hlavou, protoze vsude je uvedena max.delja pro jednu vakcinu 15 let, kterou jsem propasla. Dekuji za odpovef.
Dobrý den, uvedeme to na pravou míru:
- do 60ti let se přeočkovává jednou za 15 let, nad 60 let vždy jednou za 10 let. Pokud se jedná ve vašem případě o očkování za 17 let po posledním, dala by se použít jedna dávka vakcíny Vacteta inj (tetanický anatoxin) - v posledních epidemiolog.. studiích se zjistila i ochrana i po 20 letech od posledního očkování, proto by jedna dávka ve vaše případě stačila. Vew vašem případě, ročník 1987, můžete použít i kombinovanou vakcínu - proti tetanu, černému kašli a záškrtu. Vzhledem k velmi špatné situaci ve střední Evropě s černým kašlem. Jedná se také jen o jednu dávku. Rolinek