Dobrý den, Jsem dva týdny po laparoskopii. Jednalo se o přešití dělohy po císaři. Objevila se mi po roce a půl po císařském řezu dehiscence dělohy, špatně se mi zahojila jízda. Má otázka zní, kdy mohu začít s cvičením? V nemocnici mi bylo řečeno 4 týdny pauza, ale s čím tedy mohu na začátek začít? Běh, plavání, posilování? A co se týče zvedání, mám 10,5 kg dceru, kterou občas potřebuji zvednout. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem

Gynekolog
42 názor
Zlín

Dobrý den, ano je dobře 4 týdny s cvičením počkat, můžete posilovat pánevní svalstvo, ev sedět na velkém baloně a posilovat zádové svalstvo. Dceru zvedejte co nejméněkrát

Gynekolog
31 názor
Varnsdorf

Pokud bylo šití dělohy provedeno laparoskopicky, není důvod se po uplynutí 3-4 týdnů od operace (kdy se hojí i laparoskopické jizvy) nějak zásadně omezovat. Vyhněte se nadměrné zátěži na břicho (tlak se přenáší na nitrobřišní orgány), ale plavání (pokud nebudete krvácet) nebo běh nemohou uškodit.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz