Dobrý den ,jmenuji se Lucie Šandorová ,je mi 31 let,poslední dobou trpím strašnou depresí,úzkostí.po

Dobrý den,,je mi 31 let,poslední dobou trpím strašnou depresí,úzkostí.pořád brečím,nejsem schopná nic udělat. pořebovala bych pomoct,protože už to odnáší i můj přítel a moje okolí si také všímá že nejsem úplně v pořádku a něco se děje. Chodila jsem k psychologovi téměř před 15 lety ale hned jsem to zabalila ,neměla jsem na to,byla jsem mladá a nerozvážná ale teď prostě vím že stím potřebuji něco dělat. Děkuji za odpověď
Dobrý den, tak to určitě neváhejte! Přeji, ať najdete toho správného parťáka a společně se tomu všemu postavíte. Zdraví Tereza

Dobrý den, doporučuji Vám vřele vyzkoušet psychoterapeutickou pomoc. Na potíže podrobného typu je nejlepší, pokud je rozeberete a pochopíte, kde se ve Vašem životě berou a co signalizují. Psychoterapeut Vám nejen poradí, co dělat či změnit, ale pomůže Vám navíc s překonáváním strachu, zvyků a dalších překážek, které Vám možná nyní brání ve změně. Pokud jste z Brna a okolí, ráda Vám pomohu.
Dobrý den, nejvíce a nejrychleji by Vám pomohlo, kdybyste se vypořádala s nepříjemnými prožitky z minulosti (to bylo potřeba udělat už před těmi patnácti lety, ale bohužel k tomu tenkrát nedošlo), tak abyste si své staré bolesti, křivdy nebo strachy už nenesla dále ve svém podvědomí a vymanila se z jejich vlivu.

Na to se v praxi nejlépe osvědčují tzv. regresní techniky. Sezení s regresním terapeutem je také vhodné doplnit ještě alternativní energetickou metodou určenou konkrétně pro zvládání depresí a úzkostí. Bližší podrobnosti o těchto efektivních technikách a o tomto způsobu zvládání případů i s konkrétními ukázkami můžete najít na mých stránkách.

Bylo by dobré jednat co nejdříve, aby se Vaše problémy neprohloubily. Pokud by se stav zhoršoval nebo jste nemohla fungovat, bude potřeba jako první pomoc nasadit vhodné stabilizující léky, které předepíše praktický lékař, případně psychiatr (to je dnes asi nejrozšířenější postup, upozorňuji však, že neodstraní pravé příčiny problému).

Držím Vám palce, aby zase bylo líp.
S pozdravem Mgr. Lada Skulilová
Dobrý den, jsem ráda, že jste si přiznala, že si sama nepomůžete. Tento krok je nesmírně důležitý nebát se říct si o pomoc a pomoci si nechat.
Přeji hodně štěstí. Krásný den
Dobrý den. Myslím, že jste určitou cestu našla a odpověděla jste si i sama v dotazu. Oceňuji, že jste si přiznala, že pomoc potřebujete a chcete, tudíž již přeji pouze sílu, at si najdete vhodného psychologa a najdete trpělivost projít psychoterapeutickým procesem a vydržet. Není to procházka růžovým sadem, ale ve Vašem případě by mohla psychoterapie velmi pomoci. Přeji hodně sil
Zdravím, píšete o stavech, kdy pláčete a necítíte v sobě energii na to něco dělat. Říkám si, jak obtížné pro Vás musí být podobné stavy prožívat. Navíc zmiňujete, že Vám začínají komplikovat i vztahy s Vaším okolím. Zároveň cítíte potřebu svou situaci řešit.
Psychoterapie je určitě řešením, za které se stavím i já, avšak ve stavech, kdy je intenzita depresí nejsilnější, může výrazně pomoci medikace (předepisuje psychiatr). Osobně bych doporučoval vyhledat nejdříve tuto pomoc, která pomáhá řešit symptom (deprese a úzkosti). Poté bych určitě zvážil vyhledání psychoterapeuta, který by Vám vyhovoval. Nevím, odkud pocházíte, ale v Plzni se nabízím já, případně mohu někoho doporučit.

Přeji, aby jste našla cestu, která Vám pomůže!
Dobrý den, úzkosti i deprese mají vždy svůj důvod, téma. Často pramení z toho, že dlouhodobě nežijeme tak, jak bychom chtěli či měli...Určitě doporučuji vyhledat odborníka a pokusit se přijít tomu "na kloub".
Držím palce
PhDr. R. Luxová