Dobrý den, je možné aby užívání tablet pro doplnění vápníku zapříčinilo vznik bílých skrvn na zubu? Myslíte, že by za tím mohla stát třeba i zubní pasta? Děkuji

Aneta Stryjová
Dentální hygienistka, hygienista
6 názor
Praha

Dobry den. Bile skvrny na zubech maji velmi sirokou etiologii. Vetsinou se jedna o nejakou vyvojovou vadu mineralizace skloviny nebo posteruptivni vnejsi demineralizaci (typicke je odvapneni zubu kolem fixnich zamecku rovnatek, kde se spatne cisti a bakterie plaku narusi sklovinu). S jistotou Vam bez klinickeho vysetreni mohu sdelit, ze ze zubni pasty ani vapnikovych tablet to nebude. Pokud chcete situaci resit, doporucuji navstivit zubniho lekare nebo dentalni hygienistku. Hezky den.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.