Dobrý den. Je mi 37 let. Asi 3 měsíce na světlém pozadí, vidím světle šedé tečky a nitky. Po chvíli čtení nebo psaní mám unavené oči. Chtěla bych se zeptat jestli mám navštívit očního lékaře. Děkuji

Oční lékař
Hlinsko

Dobrý den, pravděpodobně máte sklivcové zákalky, které bývají neškodné , a také asi budete potřebovat brýle na blízko. Navštivte rozhodně očního lékaře.

Oční lékař
33 názor
Ostrava

Dobrý den , dle mého názoru se rovněž jedná o zákalky ve sklivcovém prostoru, tyto útvary by se měly pohybovat proti směru pohybu oka. Jejich nepřiznivý vliv se projevuje , zejména při čtení, protože oči jsou více u sebe -v konvergenci. Na tyto zákalky používáme , jako jediné pravoviště v ČR, speciální kapky 2% L acetyl carnosine.

Ústí nad Orlicí

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o neškodné sklivcové zákalky. Únava očí při práci na blízko může být způsobena suchostí očí nebo dioptrickou vadou, takže doporučuji očního lékaře navštívit.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz