Dobrý den. Je mi 37 let. Asi 3 měsíce na světlém pozadí, vidím světle šedé tečky a nitky. Po chvíli čtení nebo psaní mám unavené oči. Chtěla bych se zeptat jestli mám navštívit očního lékaře. Děkuji

Oční lékař
Hlinsko

Dobrý den, pravděpodobně máte sklivcové zákalky, které bývají neškodné , a také asi budete potřebovat brýle na blízko. Navštivte rozhodně očního lékaře.


Oční lékař
33 názor
Ostrava

Dobrý den , dle mého názoru se rovněž jedná o zákalky ve sklivcovém prostoru, tyto útvary by se měly pohybovat proti směru pohybu oka. Jejich nepřiznivý vliv se projevuje , zejména při čtení, protože oči jsou více u sebe -v konvergenci. Na tyto zákalky používáme , jako jediné pravoviště v ČR, speciální kapky 2% L acetyl carnosine.


Ústí nad Orlicí

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o neškodné sklivcové zákalky. Únava očí při práci na blízko může být způsobena suchostí očí nebo dioptrickou vadou, takže doporučuji očního lékaře navštívit.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.