Dobrý den. je mi 28let. Mám problém, se kterým žiji již asi 20let. Měla jsem těžké dětství. Rodiče s

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. je mi 28let. Mám problém, se kterým žiji již asi 20let. Měla jsem těžké dětství. Rodiče se často hádali, táta mámu bil. Pak se za dramatických okolností rozvedli, otec si našel jinou ženu, semetriku co mě nesnášela a podle toho se ke mě i chovala. Matka i otec mě opustily. Vychovávala mě babička s dědou od cca6-7let. S matkou jsem se vídala pouze 1x za rok , kdy si mě brala na letní prázdniny. Živila se prostitucí, byla to těžká alkoholička. V nočním klubu si našla přítele. Ten mě v cca 8 letech začal sex.zneužívat. Takto to bylo každé prázdniny do mých cca 13let. Zhoršila jsem se ve škole, a to až tak že jsem propadala. V 8třídě jsem již uvažovala o sebevraždě, v 15 jsem se o ni i několikrát pokusila. Moje nevlastní sestra chodila na stejnou ZŠ,byla o tři ročníky starší, v 9třídě začala užívat tvrdé drogy ve velké míře. Já tou dobou měla těžký úraz a jsem dodnes kvůli němu handicapovaná,hlavně v oblasti obličeje,bohužel i vzhledově. Neměla jsem nikdy žádné kamarády. Jsem trochu tmavší pleti, můj děda byl rom. Od 2.třídy jsem kvůli tomu zažívala velkou šikanu. Bála jsem se chodit do školy. V 9třídě jsem propadla ze 4předmětů. Měla jsem i dvojku z chování. často ředitelské důtky. Poté jsem nastoupila na učiliště, kde byla opět šikana, kvůli mému vzhledu, často mi lidé říkali žejsem divná. V 9.třídě jsem také začala užívat drogy (léčiva,alkohol,marihuana) o rok pozdějí pervitin, Lsd, extáze. V 18 Kokain. Vždy když jsem si našla práci, tak jsem v ní nevydržela dlouho. Hned mě vyhodily,protože jsem se jim nelíbila. Přitom sem vždy byla milá přítelská. Ve 20 jsem poznala svého nynějšího manžela, byli jsme oba na drogách,ale kvůli čekajícímu dítěti jsme se oba dali do kupy. posléze přišlo další dítě. Nyní fungujeme jako normální rodina. Manžel chodí do práce,ale mě se stále nedaří začlenit, nyní jsem opet hledala práci po mateřské dovolené, ale vydržela jsem to jen měsíc,pak mě vyhodily. Druhé zaměstnání vydrželo 3 měsíce, pak mě začali pomlouvat a vyhodily mě opět. Nyní jsem 3 měsíce bez práce. Jsem v dluzích. Nevím kudy kam. Navíc mě trápí hrozné ,,asi deprese,, nebo nevim co to je. Jsem hrozně unavená. Výkyvy nálad. přibnírám na váze. Jsem neštastná. Už chápu že mám nějaký problém. Okolí o tom co jsem prožívala neví, nikdy jsem o tom s nikým nemluvila. Nejvíc mě trápí ta šikana ve škole a sex.zneužívání. Na které myslím každý den už 20let,pořád se mi to vrací a já to tak prožívám každý den znova a znova. Už nevím jak dál. Tyto pocity se mi promítají hlavne do osobního života, Vadí mi dotyky (i manžela) , nesnáším když se semnou pokusí někd o flirtovat. To co jsem prožila změnilo mou osobnost, mou povahu. Jsem intrvert,tichá, zakřiknutá neumím se projevit. Zajímá mě jestli se toto dá ještě nějak vyléčit. Zvažuji psychoterapii. Myslíte že by mi mohl pomoci i nějaké léčivo? Děkuji :-(
Milá neznámá,
je toho na jednoho někdy příliš. Děkujeme za poctivé shrnutí toho, co vás trápí. Určitě tušíte, že online se to nevyřeší. Doporučuji, abyste vyhledala psychiatra a s tím, co je tu psáno se svěřila, aby mohl zvolit ta antidepresíva, která nejlépe pomáhají nejen s úzkostí, ale i obsedantními myšlenkami. Následně na to, doporučuji, aby vám dal doporučení na psychiatrický terapeutický pobyt do PL Kroměříž. Držím palce.