Dobrý den, je mi 26 let a posledních pár měsíců mne trápí bolest kolene. Zkoušel jsem uvolňu

6 Počet odpovědí:
Dobrý den,

je mi 26 let a posledních pár měsíců mne trápí bolest kolene.

Zkoušel jsem uvolňujicí protahující cviky, uvolnění masážním míčkem, masáž i návštěvu u fyzioterapeuta - zatím bez požadovaného výsledku. Zabývám se kulturistikou a problém s koleny jsem nikdy neměl. Sám se domnívám zda problém může být jinde např. ztuhlost kyčlí - při dřepu totiž cítím, že mne jedna strana kyčle pustí dál než druhá.
Při samotné chůzi spíše cítím takový divný tlak v koleni a v podkolenní.

Nyní jsem si nechal vypsat žádanku na vyšetření k ortopedovi.

Poradí mi prosím někdo? Věřím že "oprava" kolene je možná i bez operace.

Mockrát děkuji.
Dynamika kolenního kloubu úzce souvisí s kyčelním kloubem a poruchy z kyčle se mohou do práce kolenního kloubu promítat,měkké struktury kolene pak vyvolávají bolestivost.Tah v zákolenní jamce může mít svalový původ,ale mohlo by se jednat i o Bakerovu cystu. Ovšem úplně primární problém může být třeba i v nožní klenbě,chybné práci plosky nohy.Bílek