Dobrý den, je mi 26 let a posledních pár měsíců mne trápí bolest kolene. Zkoušel jsem uvolňu

je mi 26 let a posledních pár měsíců mne trápí bolest kolene.

Zkoušel jsem uvolňujicí protahující cviky, uvolnění masážním míčkem, masáž i návštěvu u fyzioterapeuta - zatím bez požadovaného výsledku. Zabývám se kulturistikou a problém s koleny jsem nikdy neměl. Sám se domnívám zda problém může být jinde např. ztuhlost kyčlí - při dřepu totiž cítím, že mne jedna strana kyčle pustí dál než druhá.
Při samotné chůzi spíše cítím takový divný tlak v koleni a v podkolenní.

Nyní jsem si nechal vypsat žádanku na vyšetření k ortopedovi.

Poradí mi prosím někdo? Věřím že "oprava" kolene je možná i bez operace.

Mockrát děkuji.
Dynamika kolenního kloubu úzce souvisí s kyčelním kloubem a poruchy z kyčle se mohou do práce kolenního kloubu promítat,měkké struktury kolene pak vyvolávají bolestivost.Tah v zákolenní jamce může mít svalový původ,ale mohlo by se jednat i o Bakerovu cystu. Ovšem úplně primární problém může být třeba i v nožní klenbě,chybné práci plosky nohy.Bílek

Dobrý den, pokud jste byl za fyzioterapeutem, tak ten by měl znát možnosti zřetězení potíží.. Jinak koleno může bolet jednak tím, že problém je v koleni samotném nebo nebo je problém v kyčli, ev. v plosce, nicméně mi ve Vašem dotazu chybí vznik potíží, zda při sportu, dále omezení, které vyvolává bolest, při čem je bolest největší, atd. Navštívit můžete ortopeda nebo rehabilitačního lékaře. Sportovní úrazy nebo bolesti jsou řešitelné nejen masážemí a cvičením, ale lépe v kombinaci s rázovou vlnou, TR- therapií, kryoléčbou atd. S pozdravem, MUDr. K. Šochová.
Vážený pane, vzhledem k tomu, že dotazy jsou anonymní a není jasné, odkud jste, kontaktujte prosím fyzioterapeuty resp. rehabilitační lékaře v místě vašeho bydliště. Všeobecné rady bez vyšetření mohou být opravdu jen hrubě informativní.
Dobrý den, jestliže Vám nepomohl jeden fyzioterapeut, zkuste dalšího. Existuje spousta způsobů léčby a každý se specializuje na jiné techniky a metody.
pohybovým vyšetřením je třeba zjistit příčinu Vaší bolesti kolene a dle toho Vám poté mohu poradit léčbu bolesti kolene. Tj. příčina může být i ve Vaší páteři, i když si na bolesti zad nestěžujete.
S pozdravem,
Nutno dovyšetřit ortopedem. Krom výše uvedených patologií různě po těle a vadných stereotypů to může být prostě patologie ve vazech a meniscích kolene apod. Takže v tom případě by na vás mohl fyzioterapeut ruce nechat, ale nemusí to nikam vést. K větě "nikdy jsem neměl potíže s kolenem" jenom tolik: všechno je jednou poprvé. Vzhledem k tomu, že dost zatěžujete (kulturistika), dá se předpokládat vznik potíží rychlejším procesem optřebovávání než je tempo následné regenerace. Schopnost regenerovat opotřebovávané struktury klesá s věkem... Více opravdu u ortopeda.