Dobrý den, je mi 25 let a ačkoliv jsem dle mého velmi ambiciózní, za posledních 10 let jsem dosáhl p

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 25 let a ačkoliv jsem dle mého velmi ambiciózní, za posledních 10 let jsem dosáhl pouze jednoho cíle a to byla maturita. Mám problém vytrvat, nedodelal jsem dvě školy, velmi často střídám práce. Mám problém fungovat 5 dní v kuse a pak vznikají problémy a je pro mě pohodlnější jít do jiné práce, než čelit následkům. Ve škole jsem měl pravidelně nejvyšší absenci. Už 2 roky dělám řidičský průkaz. Uvědomuji si, že to je špatně, ale nejsem schopný s tím něco udělat. Je to normální? Děkuji za odpověď, Petr
Dobrý den, Petře,
přemýšlení nad Vaším dotazem mě vedlo dvěma směry. Napřed mě napadlo, zda nejsou Vaše ambice/cíle vyšší než Vaše předpoklady. Pokud ale děláte již 2 roky řidičský průkaz a není jiný vážný důvod, proč byste to neměl zvládnout (nějaké tělesné obtíže, nedostatek rozumových schopností či třeba vážná porucha pozornosti), zřejmě se spíše potýkáte s duševní obtíží, kterou můžeme pojmenovat jako nedostatek zdrojů pro zvládání běžného života. Chodit 5 dní do práce nebo vystudovat VŠ určitě vyžaduje větší či menší psychické úsilí, v tomto smyslu tedy mohu na Vaši otázku odpovědět: "Ne, není to normální." Ale hádám, že to sám tušíte a ptáte se spíše na to, jak se svými potížemi pracovat.
Lidé, kteří mají obdobné potíže jako Vy, se zpravidla léčí v dlouhodobé psychoterapii. Doporučuju tedy i Vám objednat se k psychologovi/psychoterapeutovi dle své preference.
Přeji Vám hodně zdaru!