Dobrý den, je mi 24 let a prakticky od dětského věku mě trápí občasná nervozita z běžných situací,

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
je mi 24 let a prakticky od dětského věku mě trápí občasná nervozita z běžných situací, která se projevuje pocitem nevolnosti až zvracením. Děje se to vždy, když mám pocit, že mě bude někdo soudit. I když se snažím přesvědčit sama sebe, že na názoru druhých až tak nezáleží, stejně se mi často i automaticky spustí pocit silné nevolnosti.
Dá se, prosím, tohoto bloku nějak zbavit?
Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den.
Ve svém dotaze píšete, že již od dětských let vnímáte obavy z hodnocení ( odsouzení) lidí kolem sebe. Stav je zhoršen pocitem nevolnosti.
Věřím, že to je pro Vás v běžném životě obtížné a může být i na hranici snesitelnosti.
Zároveń se ale domnívám, že individuální terapie může být cestou k nalezení způsobu, jak se onoho "bloku" zbavit a zvládnout své nejistoty.
Přeji Vám odvahu i dohodlání do procesu poznávání se a držím pallec, abyste našla pro Vás vhodnou provázející osobu.
Hanka Řepová