Dobrý den, je mi 24 let a prakticky od dětského věku mě trápí občasná nervozita z běžných situací,

je mi 24 let a prakticky od dětského věku mě trápí občasná nervozita z běžných situací, která se projevuje pocitem nevolnosti až zvracením. Děje se to vždy, když mám pocit, že mě bude někdo soudit. I když se snažím přesvědčit sama sebe, že na názoru druhých až tak nezáleží, stejně se mi často i automaticky spustí pocit silné nevolnosti.
Dá se, prosím, tohoto bloku nějak zbavit?
Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den.
Ve svém dotaze píšete, že již od dětských let vnímáte obavy z hodnocení ( odsouzení) lidí kolem sebe. Stav je zhoršen pocitem nevolnosti.
Věřím, že to je pro Vás v běžném životě obtížné a může být i na hranici snesitelnosti.
Zároveń se ale domnívám, že individuální terapie může být cestou k nalezení způsobu, jak se onoho "bloku" zbavit a zvládnout své nejistoty.
Přeji Vám odvahu i dohodlání do procesu poznávání se a držím pallec, abyste našla pro Vás vhodnou provázející osobu.
Hanka Řepová

podle vašeho stručného popisu to vypadá, že vaše tělo je velmi inteligentní a dává najevo odpor z odsouzení druhými lidmi, odmítá nechat si takové odsuzování líbit. Jeden drobný háček spatřuji v tom, že vás pravděpodobně druzí neodsuzují tolik, jako se odsuzujete vy sama. Velkou nadějí by pro vás mohla být práce na ujasnění si vašich hodnot, prohlédnout si cesty, kudy se k vám různé představy a hodnoty dostaly a svobodně se rozhodnout, jak laskavou anebo přísnou soudkyní chcete být do budoucna vy sama sobě. Zdraví Jiří Chvála
Dobrý den, je důležité, jaký obraz nosíme o sobě ve svém vnitřním světě. Věřím, že s průvodcem/ terapeutem se tento váš obraz může posunout k větší svobodě a hlavně laskavosti, přijetí. Přeji, ať se při pohledu do svého vnitřního zrcadla stále více usmíváte !
Markéta Řeřichová
Zveme vás na návštěvu: Psychoterapie - 800 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.