Dobrý den, je mi 22, v 19 jsem měla první pohlavní styk (vždy s kondomem), od té doby mívám záněty m

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 22, v 19 jsem měla první pohlavní styk (vždy s kondomem), od té doby mívám záněty močových cest (začnou vždy do dvou dnů po sexu). Několikrát jsem dostala ATB, měla jsem autovakcínu, urovaxom. Chlamydie to dle vyšetření nejsou, vždy E-coli... V létě se mi potíže objevily znovu, nakonec jsem to ale „přepila“ vodou a čajem a vyléčila (řekla jsem si, že těmi ATB se nejde cpát pořád). Teď po půl roce mám zase stejný problém, zase po sexu. Vím, že důležité je teplo, vhodné spodní prádlo, tekutiny, lubrikant, vymočit se po sexu, dokonce beru vždy po sexu blokurimu... vím, že to, že se zánět zase objevil je u mě kombinace nějakého polevení dodržování těchto zásad, možná oslabená imunita a hlavně asi mechanické podráždění způsobené sexem, kdy se tam ty bakterie pak množí... Ve středu odpoledne jsem začala cítit obtíže, pila a chodila na záchod i v noci, dala si urinal akut a blokurimu, ráno to nebolelo už, další den jsem opět cítila pálení při močení (ale nic zas tak hrozného) a teď v neděli je to dobré, při močení necítím žádnou bolest... ale pořád cítím takový divný pocit, že to není prostě ono, že musím pořád pít, jinak se to vrátí... je to náročné i na psychiku. Úzkostlivě se hlídám, abych nemusela brát ATB, ale zároveň mám strach, aby se to dobře vyléčilo a já už na to nemusela myslet. Co radíte v mé situaci? Mám šanci to úspěšně vyléčit svépomocí? Děkuji za odpověď.
Svépomocí to nevyřešíte! Zajděte na spádovou urologickou ambulanci a nechte se řádně a kompletně vyšetřit. Možná bude podobné vyšetření muset absolvovat i partner. Na tento nepříjemný intimní problém se těžko odpoví stručně v pár větách!