Dobrý den, je mi 13 let a mám podezření, že mám nějakou vaginální infekci. Můj výtok, který mám většinou každý den, mírně zapáchá a trpím svěděním v oblasti intimních partií ( během menstruace to přestane). Trvá to už docela dlouho, ale hrozně se bojím to říct mamce, nevím jak. Bojím se vyšetření a také toho, že kdyby to nic nebylo,tak že by se zlobili, že tam chodíme zbytečně.
Předem děkuji za odpověď
Zdravím, rozhodně se nebojte se mamince svěřit a určitě zajděte možná nejprve ke svému praktickému dětskému lékaři, ten pak po vyšetření rozhodne, zda je nutná, aby Vás vyšetřil odborný lékař - gynekolog. A z vyšetření žádný strach! Lékař vyšetří co nejšetrněji to půjde a na základě vyšetření stanoví tu nejoptimálnější léčbu, po které se Vám rychle uleví a infekce bude zaléčena.
S pozdravem
MUDr.Tomáš Budka
Domažlice

Dobrý den, rozhodně se poraďte s vaší maminkou, určitě má více zkušeností. Vhodné je vyšetření na ambulanci pro dětskou gynekologii, která by měla být dostupná v každém větším městě. Vyšetření se nebojte, je šetrné, nebolí, ale dětský gynekolog nejlépe posoudí, zda se jedná o infekci, nebo pouze o přirozený projev dospívaní, což může být ve vašem věku normální stav. doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. - dětský gynekolog Ostrava - Poruba
Souhlasim s odpovedi mych kolegu- urcite nepodceňujte žádnou infekci protoze muze souviset s jiný onemocněním pripadne byste mohla mit gynekologicke problemy nekdy v budoucnu.
Preji pekny vecer
MUDr Ludek Fiala MBA
souhlasím s odpovědmi kolegů přede mnou. Určitě byste se neměla své mamince bát říct o svých potížích a navštívit dětského gynekologa.
Přejeme hezký den.