Dobrý den, jaké jsou možnosti odstranění zubního kamene, a jak to probíhá, na co se psychicky přip

4 Počet odpovědí:
Dobrý den,
jaké jsou možnosti odstranění zubního kamene, a jak to probíhá, na co se psychicky připravit? Hledám samozřejmě metodu co nejšetrnější. Děkuji
Dobrý den, odstranění zubního kamene můžu být ruční (škrabkou a kyretami) nebo přístrojové (ultrazvuk aj.) většinou se obě metody kombinují.
Ošetření pouze ručními nástroji trvá většinou delší dobu avšak může být příjemnější. S ultrazvukem je doba ošetření kratší, ale může vám být nepříjemný zvuk a voda, kterou přístroj vydává. Při správném použití jak ručních nástrojů tak ultrazvuku bývá ošetření v rámci možností příjemné, ale citlivost dásní nebo zubů se při odstraňování může objevit. Obě metody dokáží být šetrné, záleží na práci dentální hygienistky nebo zubního lékaře, který bude zubní kámen odstraňovat. Určitě se dopředu ničeho nebojte :-). V případě dalších dotazů nás klidně kontaktujte. Držím palce! Sandra Smělá - dentální hygienistka