Dobrý den, Dnes jsem byl na CT plic. Ve výsledcích stojí sarkodioza 2.stupne. Paní plicní si mě hne

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Dnes jsem byl na CT plic. Ve výsledcích stojí sarkodioza 2.stupne. Paní plicní si mě hned zavolala a řekla mi, že sice vyšlo toto, ale ona si pořád mysli, ze mam TBC.. Na další vyšetření kamerkou přes jicen a odebrání vzorků jsem na neschopence, ale jak je možné, že při podezření na TBC mám svévolný pohyb a konktakt s jinými osoby? Nehledě na to, že další vyšetření mám až 16.3.
Dobrý den, sarkoidóza i TBC patří do skupiny tzv. granulomatozních onemocnění, kvůli svému typickému mikroskopickému/histologickému obrazu. V případě sarkoidózy nejasnou diagnózu obvykle určí histologie (Vámi zmíněné plánované vyšetření). TBC se často zjišťuje buď mikroskopickými nebo kultivačními metodami, ale i odběr tkáně lymfatické uzliny může v tomto směru diagnózu určit. To jestli máte nebo nemáte být izolována musí určit vždy Váš ošetřující lékař. Nicméně pokud nejde o tzv. otevřenou TBC, pak izolace obvykle není nutná.