Dobrý den, dlouhou dobu přemýšlím, jestli by mi psycholog mohl v něčem pomoci. Mám pocit, že můj ž

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
dlouhou dobu přemýšlím, jestli by mi psycholog mohl v něčem pomoci.
Mám pocit, že můj život se zacyklil a nevím, jak z toho ven. Marně se snažím najít si v životě smysl. Dělá mi problém dostudovat vysokou školu, několikrát jsem jí přerušil, mezitím i pracoval, teď se na ní zase vrátil a opět zažívám ten stejný pocit, že hrozně chci, aby můj život byl normální a já si našel práci a usadil se, nicméně se mi to nedaří. Občas si představuji, jak to bude vypadat, až všichni kolem mě budou mít rodinu a práci a já budu pořád zastydlým puberťák, který si hledá mladší kamarády, aby nemusel čelit dospělosti.
Mám v životě jeden zásadní problém, díky kterému se rozvinulo spoustu jiných, nejhorší je to v zimě, kdy v podstatě nemám možnost utéct do něčeho osvobozujícího a sedím doma neschopen čehokoliv. Jestli je to deprese nevím. Co ale vím, je fakt, že můj hlavní životní problém nejde změnit, vždycky se mnou bude, jen se snažím najít sílu, jak to přijmout a vyrovnat se s tím a být užitečný.

Jak jsem psal nahoře, nevím, jestli vyhledat psychologa, protože tak nějak nevím, jak a jestli mi může pomoci. Co myslíte?
Dobrý den,

z toho, co popisujete si myslím, že by Vám psycholog, nebo psychoterapeut opravdu mohl přinést užitek.
Přípravte se ale prosím na to, že to zřejmě bude poměrně dlouhý proces. Nejdůležitější v něm bude Vaše vlastní mostivace a autenticita. Obojí se zdá, že máte, alespoń podle toho, co píšete.

Držím palce.

Srdečně

Klára Gajdušková