Dobrý den, delší dobu mě trápí bolest na hrudi, občas mě píchá na levé straně žeber. Po konzultaci s fizioterapeutem mám prý zablokovanou celou páteř. Chodila jsem na masáže atd. Ale stále to trvá a už si bohužel nevím rady. Někdy mám pocit na omdlení a takový nepříjemný pocit u srdce a povolování hlavy. Děkuji za radu co nebo čím by to mohlo být.
nejdříve je třeba vyloučit, že Vaše obtíže nejsou původu interního (srdce, plíce...) - navštivte v nejbližší době Vašeho lékaře. Zdraví Jan Novák

Dobry den. Souhlasim s kolegou Novakem, melo by se nejdriv vyloucit interni onemocneni. Jer-li ale tam vse v poradku, vypada to jako poruha visceralniho systemu hrudni dutiny (jicen, pericardium, plice apod). V tom pripade kontaktujte terapeuta zabyvajiciho se visceralni terapii.
S pozdravem, Marcin Reutt
Dobrý den, podle příznaků, které zminujete, se muže opravdu jednat o blokádu zeber. Čiste masáži problém nevyresite. Je určite dobre zajít za fyzioterapeutem na kontultaci a případné odblokování. Samozřejmě muže mít problém i interní charakter, jak zmiňuje kolega.
Dobrý den, z pohybového vyšetření na fyzioterapii rychle vyplyne, zda jsou Vaše obtíže způsobené zablokovanou páteří, o které již fyzioterapeut, u kterého jste byla na konzultaci mluvil (nutné nalézt pohyb správným směrem, který by Vaše obtíže snižoval či odstraňoval) anebo zda se jedná o problém z vnitřního orgánu.
Ze zkušenosti vím, že vyloučit páteř jako příčinu obtíží lze velmi rychle. Není-li páteř příčinou obtíží, pohybové vyšetření nám to ukáže a z toho nám také vyplyne, na jakého specialistu byste se měla následně obrátit pro vyřešení Vašich obtíží.
Přeji brzké uzdravení!
S pozdravem, Jitka Šerclová