Dobry den, delam jeden velmi dulezity projekt do skoly do hodiny biologie o lidskem traveni. Tento

Dobry den,
delam jeden velmi dulezity projekt do skoly do hodiny biologie o lidskem traveni. Tento projekt rozhodne ze 45% o me vysledne znamce, rada bych se tedy zeptala Vas, specialistu, na otazku, kterou bych rada uvedla mezi zajimavosti.
Kolik % kalorii se vstrebava v ustech? Slysela jsem od neoverenych zdroju, ze jista cast to je, ovsem mela jsem zato, ze k absorbovani kalorii dochazi az dal v travicim traktu.
Dekuji a omlouvam se, pokud jsem rusila
Dobrý den, obrtte s ena výživou terapeutku...já s ezajímám o jiné věci v ústech, než kaloriema...pěkné Vánoce!

Dobrý den, nerad bych řikal to co nevim přesně, radše se zeptejte odbornika z nutriciologije.
Dobrý den, tuto otázku jak zmínili již kolegové nejlépe odpoví nutriční terapeut. Děkuji za dotaz a zdravím Kristina Novotná
Ke vstřebávání potravy dochází až po jejím natrávení v tenkém střevě a dále již méně v tlustém střevě. V ústech začíná trávení polysacharidů (složených s dlouhým řetězcem) alfa amylazou - ptyalinem na disacharid maltóza, ale ke vstřebávání jako takovému, které zajistí výživu organismu, v ústech nedochází. Pro větší detaily doporučuji učebnici Fyziologie nebo konzultaci s gastroenterologem či nutričním terapeutem. Přeji pěkný den. Jana Pye
Souhlasím s kolegy.
Dobrý den..ráda bych Vám pomohla ale na vysoké škole obor dentální hygiena si nevzpomínám že bychom toto probírali.." kolik procent kalorií se vstřebává v ústech" :) ....co vím tak trávení bílkovin začíná až v žaludku a trávení cukrů začíná určitě již v ústech / enzymy ve slinách štěpí škroby/ ..polysacharidy=škroby se rozkládají na jednodušší složky..zda se při tomto procesu vstřebávají kalorie nevím..myslím že ne...že v ústech se rozloží jen malá nepoměrná část ..ale pouze muj názor.....obrátila bych se ještě na výživové poradce...ti co sestavují stravu sportovcům..ve fitness, kulturistice apod ..mějte hezký den Bc.Monika Nosková
Dobrý den, nejsem si jistá, ale řekla bych, že kalorie se v ústech nevstřebávají. Prosím, obraťte se na výživového poradce, který zodpoví váš dotaz. Hezký den.
Dobrý den, souhlasím s kolegy a doporučila bych Vám se obrátit na nutričního specialistu, ten jistě Váš dotaz zodpoví přesněji, než bych byla schopná já. Hezký den
Dobrý den, souhlasím s kolegy, kalorie se v ústech nevstřebávají, sice dochází ke štěpení cukrů, ale to by dle mého uvážení nemělo se vstřebáváním kalorií mít nic společného.
Dobrý den, většina živin a tím pádem i kalorií se opravdu vstřebává dále trávicím traktu, nejvíce ve střevě. Počáteční štěpení živin začíná již v ústech pomocí enzymu amyláza, která štěpí sacharidy. Nelze ale procentuálně říci, kolik kalorií to přesně je. Hezký den LK