Dobrý den. Dcera 2 roky a 3 měsíce, minuly týden vyšetření přístrojem Plusoptix a vyšší hodnoty-OP+1

3 Počet odpovědí:
Dobrý den. Dcera 2 roky a 3 měsíce, minuly týden vyšetření přístrojem Plusoptix a vyšší hodnoty-OP+1.75=-1.75/8 0L+3.5=-2.75/171 Dnes jsme byli na rozkapani oci a dceři bylo naměřeno AR OP-1.75=-1.75/10. OL+2.25=-2.5/0 cyklo OP+4,0=-1.25/19 OL +5,5=-2.5/177. Primární postavení paralelní do dálky i do blízká Hitsberg, světelné reflexy symetrické v centru, Bruckner: přiměřená a symetrická reakce na osvit. Dg hypermetropia cum astigm.bil, praec.oc.din, nasazeny brýle OP +2,0=-1,0/20 OL+3,0=-2,0/0. Jsem z toho všeho trochu méně moudra a moc nevím jak tomu všemu porozumět. Dekuji za vysvětlení.
Dobrý den,
všechny hodnoty, které jsou u dětí získány při vyšetření bez rozkapání mají pouze orientační hodnotu a proto byla Vaše dcera správně vyšetřena i v cykloplegii ke stanovení celkové refrakční vady. Vaše dcera je tedy dalekozraká, tzn. že si musí "doostřovat" i při pohledu do dálky a má navíc i astigmatismus, který způsobuje to, že vidění je v určité ose více rozostřené. Dalekozrakost je v dětském věku běžná a s růstem dítěte může tato vada i zcela vymizet. Poměrně často je však dalekozrakost spojena s dalšími poruchami vidění, jako je např. šilhání nebo tupozrakost. Další postup bude dále záviset na zrakové ostrosti očí u Vaší dcery. Bližší informace byste však měla konzultovat s ošetřujícím lékařem Vaší dcery.
Přeji hezký den.