Dobrý den chytal jsem naší divokou kočku a ta mě poté kousla do ruky a mám kolem červený pruh a obča

1 Počet odpovědí:
Dobrý den chytal jsem naší divokou kočku a ta mě poté kousla do ruky a mám kolem červený pruh a občas to i bolí a mám to už druhý den.Co mám dělat?Je na to nějaký přípravek? Děkuji za odpověď
Dobrý den, otázka má dvě roviny - jedna je zdravotní Vaše a druhá je, co z toho pak vyplývá pro Vaši kočku z veterinárního hlediska. Kontaktujte svého praktického lékaře, ošetřování lidí není ve veterinární kompetenci. Po kousnutí v ruce budete mít zánět, bakterie z kočičí tlamy. Takže rychle na ošetření k Vašemu lékaři. Nejspíš po Vás bude chtít i očkovací průkaz Vaší kočky s platným očkováním proti vzteklině a pravděpodobně pak také budou vyžadovat vyšetření kočky od veterinárního lékaře, že kočka je klinicky zdravá a nevykazuje známky vztekliny. Přeji brzké uzdravení.