Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Můj 17letý syn mě poprosil o pomoc,protože trpí sebepoškozováním.nevím na koho se obrátit.Poradíte mi?Děkuji
Dr. Stanislava Ševčíková
Dr. Stanislava Ševčíková
Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
Brno
Dobrý den,

určitě se na mě můžete obrátit, stačí zavolat nebo napsat e-mail. Konzultuji i po skype.

Přeji pohodové dny a držím moc palce,

Stanislava Ševčíková

Mgr. Lada Skulilová
Mgr. Lada Skulilová
Psycholog
Lipník nad Bečvou
Dobrý den, hledejte psychologa, nejlépe psychoterapeuta, pravděpodobně u syna nebude zcela harmonický a bezproblémový dřívější vývoj - a ten bude potřeba zpracovat. Optimální by bylo nasadit nějakou konkrétní terapeutickou metodu. Samotné pohovory - rozhovory s psychologem v těchto případech obvykle nejsou tak efektivní.

Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
Brno
Dobrý den,

děkuji za Vaši důvěru. V první řadě bych chtěla ocenit, že se na Vás syn obrátil s prosbou o pomoc a podporu a že se snažíte jeho problém řešit, což je první a naprosto zásadní krok ke změně. Neznám konkrétně příběh Vašeho syna, ale sebepoškozování u dětí a dospívajících často signalizuje nějaké potíže či emoční problémy, se kterými si dotyčný momentálně neví rady a řeší je právě tímto způsobem. Příčin může být samozřejmě nespočet, svoji roli může hrát i nápodoba a např. snaha zapadnout do určité skupiny, komunity apod. Určitě by tedy bylo užitečné porozumět tomu, jakou roli má sebepoškozování v životě Vašeho syna a pomoci synovi nalézt bezpečnější způsoby a strategie, jak se vyrovnávat s obtížnými emocemi a trápením. V tom může synovi pomoci psycholog nebo spíše terapeut, nejlépe specializující se na práci s dětmi a dospívajícími. Pokud byste měli cestu do Brna, můžete se obrátit také na mě, telefonicky či emailem, nebo najít odborníka v místě Vašeho bydliště.

Držím Vám a Vašemu synovi palce!

PhDr. Lenka Chalupníčková

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.