Dobrý den, Chtěla bych se zeptat proč jsou pro miminka rizikové měsíce také 8 a 9 pro syndrom náhléh

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat proč jsou pro miminka rizikové měsíce také 8 a 9 pro syndrom náhlého úmrtí kojence (četla jsem to na několika strankach) . A zda existuje reálné riziko pro chlapce 7 měsíců (přesně) donoseneho a zdravého, domácnost nekuřácká a vetrana (prostě bez rizikových faktorů) pro tento syndrom. Dekuji
Přeji pěkný den.

Dítě je v ohrožení tzv. syndromu náhlého úmrtí novorozence do 6. měsíce věku. Jde o statistikou podloženou informaci. Pro dítě v 7 měsících již riziko nehrozí.

s pozdravem
Petr Havlíček