Dobrý den, chtěla bych se zeptat, poslední měsíc hmatám vpravo podžebry tuhou bouli, jde zatlačit a

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, poslední měsíc hmatám vpravo podžebry tuhou bouli, jde zatlačit a semtam zmizí a pak se zase objeví, před rokem jsem byla na ultrazvuku břicha a vše bylo vpořádku, odběry krve jsem měla také vpořádku, dělali mi odběry i na játra, obtíže se zažíváním nemám. Poradíte mi co by to mohlo být nebo kam stím zajít? Děkuji za odpověď
Dobrý den, u takové "boule" v pravém podžebří, která se objeví a zase zmizí si umím představit asi jen fundus žlučníku - nemusí se jednat o nic patologického, žlučník se po delším lačnění prostě jenom více naplní a je hmatný přes břišní stěnu. Na druhém místě existuje poměrně vzácná kýla v žeberním úhlu, tzv. Bochdalekova kýla - dá se vyřešit celkem jednoduchou laparoskopickou operací.