Dobry den, chtela bych se zeptat na problem sve maminky. Mamince je nyni 50 let. Ma problem s pruvan

1 Počet odpovědí:
Dobry den, chtela bych se zeptat na problem sve maminky. Mamince je nyni 50 let. Ma problem s pruvanem. Jak v zime tak ale i v dusnem lete. Staci aby ji trochu ofouklo a ma velke bolesti. Lekari v okoli ji rikaji ze ji nic neni. Maminka to leci po svem bohuzel ibalginy. V dusnem letejezdi se zavrenymi okynky v aute. Neprijde mi to normalni. Pred par lety mela zanet zlucniku a vyhrezlou plotenku jinak je zdrava. Je stredni postavy pravidelne chodi na prochazky. Drive pracovala asi 3 roky pobliz klimatizace. Nevim zda to muze mit vliv i ted po vic jak 10 letech. Jestli se v te dobe nevyvinul treba zanet nebo tak. Muzete mi poradit na jakeho specialistu se obratit ? Moc Dekuji
Dobrý den, pokud měla maminka vyhřezlou ploténku, je typické, že pobyt v průvanu jí neprospívá a zhoršují se tak potíže s páteří. Mezi režimová opatření pro vertebropaty(nemocní s páteří) patří právě neprochladnout, vyhýbat se průvanu, nezvedat těžká břemena, lehčí břemena zvedat ze dřepu - nepředklánět se atd....