Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám před 14 dny ošetřen zub, který byl zaplombovaný - 8 vpravo dol

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám před 14 dny ošetřen zub, který byl zaplombovaný - 8 vpravo dole, paní doktorka mi jej vyvrtala - bolelo to jak čert, zaplácla něčím bílým a uvidíme. Jenže zub pobolíval a teď bolí čím dál víc. Byla jsem tam po týdnu a bylo mi řečeno, že mě to může pobolívat klidně 2 měsíce , než se vše usadí......teda nevím.....Nevím si rady, k paní doktorce se mi už moc nechce, protože již jednou jsem měla to samé - nakonec mi zub vytrhla - i při injekci - dala mi jen jednu, prý je tam zánět a další by stejně nepomohla. Příšerná bolest při trhání. A teď se již bojím tam vůbec jít, tak hledám jiného lékaře. Vás jsem si našla na netu. Prosím o radu a zda je lepší 8 vytrhnout nebo zachránit. Děsí mě to trhání a ta bolest od poslední zkušenosti. Radši bych, kdyby šlo vyléčit, je mi 54 let a to by byl zas další zubík ven.....
Děkuji moc,
Dobrý den,
pokud se týden po zhotovení výplně spontánní bolest nemění a dokonce se zvětšuje, je velmi pravděpodobné že je poškozena zubní dřeň. K poškození mohlo dojít z různých příčin, nejčastěji to je ale právě kazem. Zánět zubní dřeně bývá provázen velmi intenzivními bolestmi. Pravda je, že po nějaké době dřeň může odumřít a bolesti se zmírnit - nedá se to ale považovat za definitivní řešení. Pokud se skutečně jedná o poškození zubní dřeně jsou dvě možnosti léčby: 1) Ošetření kořenových kanálků, kdy se poškozená dřeň ze zubu vyjme a kanálky se zaplní. U osmiček ale bývá toto ošetření náročné a provázené řadou komplikací. 2) Vytržení zubu. Zvláště pokud protilehlá osmička již není a zub je obtížně čistitelný, nabízí se to jako jednodušší řešení.

S pozdravem
MDDr. Čarný Martin