Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám před 14 dny ošetřen zub, který byl zaplombovaný - 8 vpravo dole, paní doktorka mi jej vyvrtala - bolelo to jak čert, zaplácla něčím bílým a uvidíme. Jenže zub pobolíval a teď bolí čím dál víc. Byla jsem tam po týdnu a bylo mi řečeno, že mě to může pobolívat klidně 2 měsíce , než se vše usadí......teda nevím.....Nevím si rady, k paní doktorce se mi už moc nechce, protože již jednou jsem měla to samé - nakonec mi zub vytrhla - i při injekci - dala mi jen jednu, prý je tam zánět a další by stejně nepomohla. Příšerná bolest při trhání. A teď se již bojím tam vůbec jít, tak hledám jiného lékaře. Vás jsem si našla na netu. Prosím o radu a zda je lepší 8 vytrhnout nebo zachránit. Děsí mě to trhání a ta bolest od poslední zkušenosti. Radši bych, kdyby šlo vyléčit, je mi 54 let a to by byl zas další zubík ven..... Děkuji moc,

MDDr. Martin Čarný
Zubař
6 názor
Praha

Dobrý den, pokud se týden po zhotovení výplně spontánní bolest nemění a dokonce se zvětšuje, je velmi pravděpodobné že je poškozena zubní dřeň. K poškození mohlo dojít z různých příčin, nejčastěji to je ale právě kazem. Zánět zubní dřeně bývá provázen velmi intenzivními bolestmi. Pravda je, že po nějaké době dřeň může odumřít a bolesti se zmírnit - nedá se to ale považovat za definitivní řešení. Pokud se skutečně jedná o poškození zubní dřeně jsou dvě možnosti léčby: 1) Ošetření kořenových kanálků, kdy se poškozená dřeň ze zubu vyjme a kanálky se zaplní. U osmiček ale bývá toto ošetření náročné a provázené řadou komplikací. 2) Vytržení zubu. Zvláště pokud protilehlá osmička již není a zub je obtížně čistitelný, nabízí se to jako jednodušší řešení. S pozdravem MDDr. Čarný Martin

Specialisté na léčbu ošetření zubního kazu

MUDr. Jan Molovčák

Braňany

MUDr. Petr Šmíd

Broumy

MUDr. Jaroslava Sekerová
2 názor

Červené Janovice

Máte dotazy?

Naši lékaři a specialisté odpověděli na 6 dotazů týkajících se ošetření zubního kazu