Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám heterozygotní MTHFR mutaci, dále mi bylo asi před půl rokem zj

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám heterozygotní MTHFR mutaci, dále mi bylo asi před půl rokem zjištěno na imunologii že mám pozitivní protilátky proti kardiolipidu - když jsem se ptala, zdali je nutné s tím něco dělat, bylo mi řečeno, že ne, pokud neberu hormonální antikoncepci. Navíc jsem dříve měla edém papily a zvýšený intrakraniální tlak (vše to nastalo po prodělané borelióze, ze které mám zdravotní následky dodnes, dnes už oční nervy jsou v rámci mezí, i když jeden je jakoby horší než druhý, ale ještě se to vejde do nějakých referenčních mezí). Hormonální antikoncepci jsem nikdy neužívala a neužívám ji z výše zmíněných důvodů ani teď, používáme kondom (jiná metoda antikoncepce z různých dalších důvodů pro mě prostě není vhodná, ani nehormonální tělísko či pesar, také mám alergie na látky v krémech co ničí spermie). Chtěla jsem se zeptat, pokud by nám kondom někdy praskl, jestli mohu použít formu postkoitální antikoncepce - Postinor a podobně. Protože představa, že nám praskne kondom a já si nemůžu vzít žádnou postkoitální antikoncepci mě upřímně řečeno opravdu děsí, děti opravdu nechci a rozhodně bych si je v případě, že bych otěhotněla nenechala. Chci se zeptat, jestli by pro mě takové jednorázové použití Postinoru tedy bylo naprosto kontraindikované. Nepředpokládám, že by se to dělo často, ještě se nám to nikdy nestalo, ale přece jen člověk nikdy neví, statisticky má prasknout zhruba jeden kondom ze 150, takže je tu reálné riziko, že se to někdy "podaří". Co se týče mé MTHFR mutace, protilátek proti kardiolipidům i intrakraniální hypertenze, doktoři to vlastně dál nijak neřešili, ani se nezmínili o tom, že bych se měla hormonům vyhýbat, ovšem na internetu jsem našla, že to může být problematické, ale co se týče informace o jednorázovém užití Postinoru, nic konkrétního jsem nenašla. Tak by mě zajímalo, jestli pokud by to bylo potřeba, si ho tedy můžu vzít, protože opravdu nevím, jak jinak bych toto řešila.
Postinor můžete dle potřeby užít