Dobrý den chtěla bych se zeptat četla jsem, že od roku 2018 je změna v očkování. Mě by zajimala konkrétně vakcína MMR. Chtěla bych ji synovi dát až ve dvou letech. Má otázka zní musím ji dát píchnout do 18 měsícu nebo můžu až v těch dvou letech? A bude po mě žádat doktorka podepsat nějaký papír, že odkládám nebo jak to chodí děkuji moc za odpověď
Dle nových právních předpisů se I. dávka očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím aplikuje od završeného 13. měsíce věku do nezavršeného 18. měsíce věku. V případě, že lékaři neumožníte vakcinaci provést, lze očekávat, že lékař odchylku od očkovacího kalendáře z potřeby rodiče bude chtít rodičem podepsat.

s pozdravem
Petr Havlíček

Pokud si chcete dítě nechat, očkuje MMR co nejdříve .V současnosti je epidemie spalniček a vaše dítě by se mohlo nakazit a mít následky na celý život .Neveřte hloupým informacím biomatek a chraňte své dítě!
Dle schématu je skutečně očkování MMR povinné od 13.do 18 měsíce věku.Při uvažovaném odkladu do 2 let věku z jiných důvodů než zdravotních vždy požaduji podpis rodiče.V případě onemocnění riskujete zdraví a život dítěte.