Dobrý den. Chtěla bych poradit co tím muj otec se doma ponižuje a ve škole když dostanu špatnou znam

4 Počet odpovědí:
Dobrý den. Chtěla bych poradit co tím muj otec se doma ponižuje a ve škole když dostanu špatnou znamku tak mě ještě deptá tak jak se mam zlepšit i když si tata něuvědomuje co tim dělá a co je jestě horší už nemam vubec chut k jídlu a pořad se mě chce zvracet já vím že bych se měla zajít za odborníkem ale bojim se co když se to dozví otec a bude doma hustá atmosféra Děkuji
Dobrý den. Děkuji za dotaz. Myslím si, že v tomto případě by bylo vhodné, s využitím dalších členů rodiny, dát otci nejen zpětnou vazbu na to, co jeho chování způsobuje, ale také ho požádat např. o konkrétní podporu a pomoc při zvládání vaší školy. Bohužel jsem z vašeho dotazu nevyrozuměl, jaký stupeň školy studujete. Dnes na většině škol již působí školní psychologové a možná ho máte i na své škole. Pokud ano, doporučil bych vám se na něj obrátit co nejdříve, nebo vyhledat jiného odborníka, což bez souhlasu rodičů (pokud nejste plnoletá) asi nepůjde. Psycholog vám může pomoci nejen v tom, jak zvládat lépe situaci doma, ale může vám pomoci nalézt i efektivnější systém učení, apod.