Dobrý den, chtěl bych se zeptat, bude mi 17 let, a myslím, že jsem na svůj věk psychicky o moc citlivější, než bych měl být. Abych to upřesnil, jedná se zejména o lásku a její prožívání. Např. jsem se zamiloval, a i když vím, že objektivně to moc řeším a prožívám.. nedokážu se toho zbavit a akorát mě to přivádí do depresí.
Abych položil svůj dotaz... teď mi nejde o psychiku, ale chtěl jsem se zeptat, jestli tenhle problém “moc lásky” nelze řešit fyzickou změnou čehosi ( prášky.. cokoli), protože si nemyslím, že by se jednalo čistě o můj špatný přístup, ale moje tělo možná vážně vytváří více hormonů (netuším jakých.. nejsem doktor :D ) než by mělo.
Doufám že můj dotaz dává alespoň trochu smysl a díky za odpovědi .
Dobry den.I nešťastná laska patří k Vašemu věku.Nicmene homeopaticky lék Vám muze trochu ulevit

sice nejsem psychiatr, takže se nevyznám v problematice psychofarmak, ale myslím si, že lék na nešťastnou nebo silně prožívanou lásku, ještě nikdo neobjevil. I když se o to lidé od pradávna snaží (viz literatura). Tělesná změna určitě může ovlivnit intenzitu prožitku, protože emoce jsou s tělesnými prožitky úzce spojené. Takže jakákoliv změna tělesného prožitku např. pomocí sportu, studené sprchy, prodýchávání apod. může ulevit. Ale jestli vám to pomůže se "odmilovat", to asi ne. Pocit zamilovanosti říká, že potřebujeme být neustále s milovanou osobou a prožívat s ní blízkost a spojení, když to nelze, tak trpíme (tohle se může dít v každém věku, ale v dospívání je to intenzivnější, protože se připravujeme na život v partnerství. Proto jsou tělesné projevy tak silné). V tom případě spíš potřebujete mít kolem sebe lidi, se kterými to můžete sdílet, kteří vás pochopí a rozptýlí a pomohou vám přečkat ten čas, který je potřeba k tomu, aby ta silná touha odezněla. Zamilovanost je na jednu stranu krásná, na druhou stranu způsobuje utrpení, takže vám zcela rozumím, že toužíte po nějaké rychlé úlevě. Jako terapeuta by mě zajímalo, kde se bere vaše přesvědčení, že vaše citlivost není v pořádku, že jste jiný, než byste měl být a jak bych vám mohla pomoci v přijetí sebe takového, jaký jste. Ale to je jiný příběh:)
Doufám, že něco z mé odpovědi bude pro vás užitečné a držím palce, ať je líp.
Markéta Rozsívalová
Láska prostě bolí :-)...a doporučuji si zajít popovídat za psychologem....Většinou se pak uleví...Držím palce :-)!!