Dobry den, Byla jsem na navsteve u dcery,byla to velmi narocna navsteva na nervy.Moc jsme se na seb

Dobry den,
Byla jsem na navsteve u dcery,byla to velmi narocna navsteva na nervy.Moc jsme se na sebe tesili,cela rodina me hezky privitala.Ale dceri se nelibylo jak se oblekam,vsechno stare.Jsem v duchode,sotva vychazim na kraj a pres to jsem poslednich par mesicu,co pracuji,koupila televizi a sporak.Pak ji vadilo vsechno,a na vsech clenech rodiny.Me ty stale vypady trapili,asi ma svych problemu,ale roky je omlouvam,po
porodu,ze tak vyvadi kvuli hormonum,po
operaci stitne zlazy take,ale myslim,ze letos by ona potrebovala si promluvit s odbodnikem,protoze se to vse stupnuje.Mluvit se s ni neda,doslo by do situace,ze se nevidime,a kvuli vnoucatum,to nejak pretrpim,coz neni take dobre.

Ma otazka je,jak se mam zachovat,ceka me navsteva na vanoce.Myslim,ze by bylo dobre ji preskocit.
podle mého názoru jste s dcerou v situaci, kdy ona na Vás přenáší svá nevědomá očekávání. A protože nejsou vědomě formulována, Vy o nich nevíte a tak dcera zažívá zklamání z toho, že její představy se nenaplňují. Z mojí zkušenosti čas hraje proti vám a bylo by dobré společně vyhledat odbornou pomoc. Řekněte dceři, že jí máte ráda a proto by jste chtěla porozumět jejím potřebám. Snažíte se, ale nerozumíte, proto jí prosíte aby s Vámi zašla k odborníkovi a ten by “přeložil” to co od Vás očekává tak, aby jste tomu porozuměla a mohla se chovat jak si ona představuje a zároveň je to pro Vás přirozené. Problém je mezi Vámi, nikoli u jedné z vás.
Zveme vás na návštěvu: Rodinná terapie - 1 000 Kč
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.

Dobrý den. To o čem mluvíte jsou špatně nastavené hranice ve vašem životě. Hranice udržují člověka v pocitu bezpečí, klidu a pohody a zároveň říkají druhým lidem, co mají dělat a jak se k nám mají chovat, aby vše bylo ok a mi jsme se cítili dobře. Pokud má člověk špatně nastavené hranice, je buď manipulovaný a nebo manipuluje a ovlá. Rozumím tomu, že se bojíte říct svůj vlastní názor k vůli ztrátě vnoučat, ale pokud si s dcerou nepromluvíte a hranice nenastavíte, vaše dcera může naučit tento způsob chování vůči vám i své děti.
Buďte odvážná, nastudujte si něco o hranicích, nebo navštivte odborníka, který vám s tím pomůže a vzhůru do vztahu s dcerou.
Musíte si uvědomit i to, že ona se k vám chová takto proto, že má také svoje důvody. Každý člověk se cítí být v právu a pro nastavování hranic je důležité pochopit obě strany jak se cítí, co jim vadí a co si přejí. Proto nastavit si spolu zdravé hranice a promluvit si bude pro vás skvělé řešení.
Krásný den.
Ve vztazích většinou jednáme podle svých očekávání (očekáváme, že se druhý bude chovat podle nás a dělat nás šťastnými), ale bohužel, často se naše očekávání kříží...nejlepší je, nebrat si očekávání druhého osobně, uvědomit si, že to jsou jeho představy o nás a my nejsme povinni je plnit...A více si užívat přítomnosti toho druhého :)...Drží palce Dr. R. Luxová