Dobrý den, asi před rokem a půl mne začala bolet ruka, nejdříve v předloktí na vnitřní straně, pa

asi před rokem a půl mne začala bolet ruka, nejdříve v předloktí na vnitřní straně, pak se ale bolest posunovala směrem k rameni a nyní mne bolí celé rameno. Ne však permanentně, pouze při určitém pohybu (např. při asi polovičním zdvihu ruky nebo při zapažení apod.). Hybnost jako taková omezena není, jen ta bolest. Byl jsem na vyšetření na ortopedii a na nějakém elektroimpulsivním měření (jehličky), údajně vše OK. Od září bolest zmizela, ale nyní se opět vrátila. Prosím o zhodnocení, zda by bylo možné mi pomoci vaší terapií.
Děkuji
Dobrý den, děkuji za dotaz. Cílem mé terapie je provést podrobné vyšetření, které má za úkol zjistit, kde je zdroj bolesti, který může být na zcela jiném místě, než se bolest projevuje. Na základě tohoto vyšetření jsem Vám poté schopna říci, zda Vám terapie pomůže. Není problém se u mě objednat a vyšetření podstoupit.
Se srdečným pozdravem Ludmila Švarcová

Dobrý den, zásadní je, že je EMG v pořádku (soudím dle vaší věty o ,,elektroimpulsivním měření")- problém tedynejspíše nebude v nervu, ale ve šlachosvalovém aparátu a ve špatné ergonomii práce. V případě zájmu o fyzioterapii na mém pracovišti (FN Bohunice) mi prosím zavolejte na 721_90_80_20 a domluvíme se. S pozdravem Mgr. Šenkýř
Dobrý den, vzhledem k tomu, že je bolest závislá na určitém pohybu, je to právě práce pro fyzioterapeuta, půjde zřejmě o svalovou dysbalanci (nerovnováhu). Nasvědčují tomu i negativní vyšetření ortopeda a neurologa (jehličky - EMG). To je pro prognózu jedině dobře, pokud obtíže začnete řešit. Pravděpodobně to bude souviset ještě se žebry a jejich "zablokováním". Myslím, že jsem schopna Vám pomoci. Hezký den.
děkuji za dotaz. Podle toho co popisujete by mohl být problém někde v obasti měkkých tkání - svaly a nebo fascie (svalový obal). Je dobře, že máte udělané zmiňované vyšetření a vše je ok. Určitě by jsme se na to mohli podívat. Naište mi prosím rovnou na můj mail mi.peroutka zavináč seznam.cz
Momentálně čerpám dovolenou, v ordinaci budu po Novém roce.

Pěkný den,

M. Peroutka
terapie ramen bývá často časově náročná. Pro celkově zhodnocení je nutné kompletní kineziologické vyšetření. Pokud jsou vyloučené strukturální a neurologické příčiny, bývá problém ve funkční rovině pohybového aparátu. Základem terapie je tedy zjištění příčiny, korekce běžných pozic a činností, které mohou být za vznikem obtíží a kompenzační cvičení. Nejlépe je tedy objednat se na vyšetření a ošetření a podle stavu lze zhodnotit další prognózu.
S pozdravem Lucie Dlasková