Dobrý den, 57 let, více než dvacet pět let bojuji s bolestmi v oblasti páteře a hlavy. Bolesti jsou

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, 57 let, více než dvacet pět let bojuji s bolestmi v oblasti páteře a hlavy. Bolesti jsou vždy jen na pravé straně, ale nepravidelně od hlavy podél celé páteře až po pánev. Lokalizace se mění, bolest je často i několik hodin na hranici únosnosti, palčivá, řezavá. Blokáda páteře není. Léky proti bolesti prakticky nezabírají. Po odeznění záchvatu se bolest přenese nepravidelně do různých částí těla oboustranně, slabost, třes, záškuby, občas slabé závratě. Bolesti trvají někdy několik hodin, někdy i více dnů. Někdy se záchvat opakuje i vícekrát, postupně dojde k vymizení příznaků. Po několika měsících se vše vrací s různou intezitou. Situaci zhoršuje stres, velká námaha, virové infekce. V mládí jsem měl plané neštovice, několikrát slabý pásový opar. Neurologicky diagnostikováno jalo latentní tetanie; CT, MRI, lumbální punkce nepotvrdily RS. Nyní v souvislosti s prokázanou a ATB proléčenou boreliózou značné zhoršení. Můžete prosím poradit?
Dobrý den, chce to samozřejmě řádné neurologické vyšetření, takhle obecně bych Vám poradil určitě udělat MR mozku a C páteře, asi lumbálku, odběry na borelie a infekční vyšetření, revmatologické vyšetření, EMG na neuropatie a myopatie, jako latentní tetanie tentzo stav můžeme označit zřejmě až per exclusionem, čili až ostatní vážnější organické příčiny obtíží řádně vyloučíme. S pozdravem Milan Labonek.