Dobrý den 5 měsíční dceři slzí pravé očíčko, občas má žlutý sekret u vnitřního koutku. Pediatrička

3 Počet odpovědí:
Dobrý den
5 měsíční dceři slzí pravé očíčko, občas má žlutý sekret u vnitřního koutku.
Pediatrička říká, že se to samo upraví. Chtěla bych Vás požádat o radu, jestli se může jednat o ucpaný slzný kanálek, popř. jak postupovat?
Dále bych se chtěla zeptat, co znamená pojem vaskularizace ve III zóně, bez ROP. Děkuji moc za radu.
Dobrý den,
pokud přetrvává slzení oka navíc s občasnou hnisavou sekrecí, je insuficience slzných cest pravděpodobná, Doporučuji Vám navštívit specializované oční pracoviště, kde se touto problematikou zabývají. Pokud jde o další část dotazu, tak jde o popis normálně prokrvené sítnice a nejedná se o tzv. retinopatii nedonošených, která se vyskytuje u předčasně narozených a nezralých novorozenců.
Přeji hezký den.