Do jaké míry by mi mohla psychoterapie pomoci?

Dobrý den,
v poslední době mě dost trápí pocity úzkosti do v takové míře, kdy mě to občas až paralyzuje cokoli dělat, když je možnost to odložit. S prokrastinací mám již delší dobu problémy, ale vždycky jsem ten odpor překonal. V poslední době je to už ale v takové míře, že občas jsem schopný celý den proležet v posteli (občas i na zemi) nebo jen sedět na židli a hledět.
Na druhou stranu, když jsem v práci, tak mezi kolegy jsem poměrně společenský a nemyslím, si že by někdo poznal že jsem nějak smutný.
V poslední době taky ztrácím chuť do života. Nemám chuť spáchat sebevraždu, ale mi to nedovolí, spíš je to chuť umřít nebo dokonce neexistovat.
Nevím jestli se jedná jen o chvilkové období velkého stresu (rekonstrukce bytu) a pocitu nízkého sebehodnocení z toho, že mi je skoro 30 a můj život nemá směr, cíl ani vyhlídky.
Docela se bojím budoucnosti. Možná, že až ten byt dodělám, že se můj stav zlepší, ale nejsem si jistý jestli to co teď prožívám je jen tzv. "blbé období" nebo jestli to nejsou počátky nějaké duševní nemoci?
Když se o tom snažím mluvit s někým blízkým, tak se mi spíš dostane takových těch otřepaných frází ve stylu: "Bude líp." apod. Možná to je i tím, že mám strach se úplně otevřít a říct co přesně chci říct, všechno to mám v mysli, ale nejsem schopný to formulovat co přesně cítím. A taky to beru tak, že lidi, kterým se svěřím nejsou psychologové a nejsou mě schopní otevřít. Mám trochu skepsi chodit k doktorovi s tímto problémem, protože nevím do jaké míry bude schopný do mě vidět a zjistit, kde je můj problém.
Omlouvám se za takovou tirádu, ale potřeboval jsem to ze sebe dostat aspoň prostřednictvím této otázky, která se spíš proměnila v podivnou esej.
Do jaké míry by mi mohla psychoterapie pomoci?

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Iveta Klečková

Dobry den,

ano, myslim, ze psychoterapie by Vam mohla urcite pomoci, při tech stavech, ktere popisujete a prozivate je velmi vhodna a dokaze pomoci. Spravne pistete, ze kamaradi Vam v tomto nemohou pomoci, je opravdu vhodne vyhledat odborníka. Z Vaseho dotazu neumim poznat, zda se jedna o chvilkove obdobi stresu, zda ci je to dlouhodobejsi, potrebovala bych se vas vice doptat. Osobne se domnívam, ze by bylo i vhodne navštívit psychiatra pro konzultaci, zda by bylo vhodne nasadit medikaci (antidepresiva???), které s pocity smutku a chuti neexistovat dokazi velmi dobře pomoci a ja se primlouvam i za prave podpurnou psychoterapii.
Moc Vam drzim palce a preji hodne sil a verte, ze pokud vyhledate odborníka, zcela jiste Vam to pomuze. IK

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Vaše otázka

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

Váš dotaz (bez Vašich osobních údajů) bude viditelně umístěn na profilu specialisty.
* Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou

1. Otázky na lékaře se mohou vztahovat pouze na profesní činnost lékaře.
2. Otázky nesmí porušovat práva a principy společenského chování.
3. Otázky nesmí obsahovat kontaktní údaje.
4. Otázky neslouží ke sjednání schůzky u lékaře. Poskytovatel služeb má právo odmítnout zveřejnit a také odstranit otázky, pokud jsou v rozporu s těmito podmínkami nebo právními předpisy a zákony.

Položit dotaz

Je téměř hotovo! Poskytněte prosím další informace. Díky nim budeme schopní lépe řešit vaše problémy.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku

Potřebujeme údaje o vašem umístění, abychom mohli vaši otázku poslat nejlepším odborníkům

Podobné dotazy

• nevíme si rady s dcerou

Dobrý den,poslední rok si nevím rady s dcerou (7 let) tváří se jako neviňátko,ale přitom lže,ubližuje bráškovi (1,5 ),když něco provede na vše říká nevim,začala bojkotovat hygienu,základní návyky ,vše jí musím říkat jak malému děcku,nic sama od sebe neudělá,pořád se musí napomínat, už i půl roku řeším… Více

• je možné se toho strachu zbavit a myšlenky přenést na něco jiného?

Dobrý den ,potřebuji poradit ohledně mé dcerky 11.let ,já od mala vidím duchy ale nemám znich strach jsou mojí součástí života ,dcerka je vidí také když byla malá tak to tak nevnímala ale nyní se jich bojí vidí i černé postavy které se jen mihnou nebo projdou z jedné mísnosti do druhé od mala vyžaduje… Více

• přetížení organismu

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 27 let. V posledních letech jsem prodělala několik opravdu velkých životních ran. Do toho pracji s lidmi cca 480h měsíčně. Poslední měsíc cítím jak už nemůžu. Ne po stránce fyzické, ale spíše psychické. Neskutečně mě pořád třeští hlava a oči, občas mám stavy kdy nemohu… Více

• Test osobnosti

Dobrý den.Chtěla bych se podrobit testu osobnosti,prostě zjistit,jak silnou nebo slabou mám osobnost.Je to možné třeba u vás?

• prosím o odpověd,děkují

Dá se,prosím Vás vyléčit obsedantně kompulsivní porucha,hlavně opakované mytí rukou,klik atd. všeho čeho se dotýkám, děkuji za odpověd.

• matka nemocného syna

Bojíte se o své zdraví?

Pošlete dotaz našim lékařům a odborníkům a získejte rychlou odpověď!

Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se na vaši otázku

Odpověď od: