Deprese a trápení

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, paní doktorko. Nevím, jak vlastně začít. Je mi 22 let a trpím depresí. Před měsícem se se mnou rozešel přítel, kterého jsem velmi milovala, a do teď se s tím nemohu smířit. Cítím se prostě hrozně sama.. Rozchod byl hrozně bolestivý a ex přítel mi moc ublížil. Už jsem kolikrát uvažovala o sebevraždě, ale vždy si říkám, že je to blbost. Jen občas nevím, jak dál. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
děkuji za váš dotaz. Píšete, že se s vámi rozešel přítel a nemůžete se s tím smířit, cíttíe se sama a uvažovala jste o sebevraždě.
Rozchod je velice stresová událost v životě člověka a každý z nás se s tím vyrovnává různě dlouho a různým způsobem. Člověk může pociťovat velice intenzivní smutek, lítost, vztek a dokonce může mít i pocit, že jeho život nemá smysl. Jsem ráda, že píšete, že sama sobě sebevraždu vymlouváte, že je to blbost. Určitě by bylo na místě s někým vaši situaci probrat, popovídat si , vyhledat psychoterapeuta či psychologa a pomocí něj hledat možnosti a způsoby, jak v tom vašem životě jít dál. Věřte, že každá krize, kterou v životě prožijete vás posílí! Ne nadarmo se říká "přes potíže ke hvězdám!"
S pozdravem,
Daniela Voláková