Dobrý den, pane doktore, ráda bych se zeptala. Jsem ve 25tt a už tak od 20tt si po ránu nahmatám dělohu pouze k pupku, mám i dost malé bříško. Četla jsem, že má být už 7cm nad pupek. Prosím mohlo by to znamenat něco špatného? Ve 23+4tt mělo miminko 572g. Pan doktor mi dělohu nikdy nemeril.
Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
Gynekolog, Porodní asistentka, Fyzioterapeut
Ostrava
Dobrý den, součásti prenatální poradny je doporučené sledovat vzdálenost od pupku k symfýze, tzv. SF rozměr, ale důležitější je, že váš pan doktor udělal ultrazvukové vyšetření a udávaná hmotnost odpovídá. Velkost " bříška" nemusí nic říkat o velikosti miminka. Takže buďte klidná užívejte si své krásné období těhotenství bez zbytečného stresu a neklidu. doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.