Dobrý den, je mi 17 a nedávno (cca před půl rokem) mi umřela nejlepší kamarádka. Změnilo mě to k nepoznání (chování, vzhled, atp.) Nevím jak dál. Co mám dělat? Předem děkuji za odpověď.

Psycholog, Psychoterapeut
21 názor

Dobrý den, velmi mě mrzí, že Vás potkala tato nešťastná událost. Ztráta blízkého člověka je bolestivou zkušeností. Zmiňujete, že Vás to změnilo k nepoznání. Předpokládám, že když tu píšete, tak nejste s touto změnou spokojena. Pro takovéto situace bohužel nemám jednoduché rady o tom co by mohlo rychle a jednoduše pomoci. Někdy pomáhá zamyslet nad svými "zdroji" - co je to co Vám doposud pomáhala situaci zvládnout? Co ve ve Vás Vám pomáhá držet se nad vodou? Pokud nepomáhá "řešit to" s někým blízkým, doporučil bych návštěvu psychologa nebo psychoterapeuta. Je možné využít těch co poskytují služby za přímou úhradu, nebo si najít tzv. klinického psychologa, který poskytuje služby hrazené zdravotní pojišťovnou (s tím může pomoci i Váš praktický lékař).

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz