chorobná žárlivost

2 Počet odpovědí:
Dobrý den pane Kantore,
Miluji svoji ženu nade vše. A jsem si jistý, že ona miluje mne. Pravděpodobně trpí chorobnou žárlivostí. I když ví, že jsem věrný a oddaný člověk, nemůže zabránit pocitům, které jí samotné vadí. Vím, že to souvisí asi s jejím malým sebevědomím, i když není vůbec důvod. Je to krásná žena. A to, že je po pátém dítěti ( které ještě kojí) s váhou trochu výš, je podle ní hrozné. Podlé ní, se koukám po jiných ženách, nebo vlastně po všech. Je toho víc...
Dotaz: Mám ustupovat ve všech požadavcích co má? Jako např. nejezdi k této zákaznici, protože nechci abys tam jezdil a mluvil s ní. Máme novou účetní a nechce abych s ní jednal, i když jen pracovně. Nemůžeme se vlastně ani dívat na televizi, pokud je tam nějaká žena, tak se mě ptá jestli se mi líbí, atd.
Nabídl jsem jí, že spolu zajdeme k terapeutovi, což odmítla.
Teď máme tichou domácnost.
Jsem velmi tolerantní člověk a udělal bych pro ní vše. Ale nejsem si jistý, že když budu stále jen ustupovat, že to bude lepší, Podle mne spíše naopak.
A co ze mne nakonec bude? A co bude z ní?
Je to silná žena, ale nechci aby vedle sebe měla bačkoru. Nechci aby se trápila, když pro to není důvod.
Děkuji za odpověď.
Honza
Dobrý den Hozo,
velmi se omlouvám, ale Váš dotaz jsem přehlédl, a tak odpovídám až teď.
Není dobré ustupovat za hranice Vaší osobní pohody, protože by se ve Vás střádal pocit nepohody či křivdy, který byste měl potřebu po čase ventilovat a vznikaly by tak nepříjemné rozepře. Celá situace, tak jak jí popisujete, vyžaduje párovou terapii, která by mohla odhalit zdroje tak obrovského znejistění, jaké Vaše paní zažívá.
Pokud nebude chtít nikam jít, snažte se jí motivovat aby jste navštívili někoho, komu by věřila, protože Vám nevěří a cokoli jí sdělíte, o tom bude pochybovat. Potřebujete nestranný chráněný prostor, kde by byla vaše vzájemná komunikace moderována tak, aby se stávala nekonfliktní.
Přeji mnoho sil.
Lucian