biometrie plodu

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám dotaz. Ve 20+6tt (dle UZ 20+4tt) jsem byla na velkém UZ. Ve zprávě mám BPD 53 mm odp. 22+3, HC 184 mm odp. 20+6, AC 157 mm odp. 20+6, FL 35 mm odp. 20+3. Dnes jsem byla v nemocnici kvůli tvrdnutí (dle UZ 23+4tt) a ve zprávě mám: AC 179 mm odp. 22+5, HC 215 mm odp. 23+5, FL 40 mm odp. 23+0 EFW 572g. Zajímalo by mě, jestli miminko roste tak jak má, přijde mi že to je docela odchýlené. napr, BPD, nemá hlavičku moc velikou? Co by to znamenalo, kdyby měl i po 30tt větší hlavičku? Mohla by to být nějaká vada? Děkuji moc za Vaší odpověď
Dobrý den, ultrazvukové měření plodu se může mírně lišit a to i při opakování měření jedním lékařem. Taky určitá odchylka závisí od ultrazvukového přístroje. Podle mně jsou tyto odchylky "v normě" a neznamenají žádné ohrožení vašeho plodu. Velikost plodu před porodem řešte až bude těhotenství ve 37.-38. týdnu. Nejvhodnější je poradit se se svým ošetřujícím lékařem, který zná nejlépe váš nález, vaši hmotnost a další okolnosti. Děkujeme za váš dotaz.
doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.